Ilusa naeratusega võidad sõpru ja südameid. Naeratades jääd meelde ning paned ka end ümbritsevad naeratama. 3M seisab selle eest, et kaunis naeratus saavutatakse kiiresti ja teistele märkamatult. Registreeri end ortodondi juurde breketikonsultatsioonile.

Whiteness Perfect
valgendus

Täidab kõiki ohutu hammaste valgendamise nõudeid: geel sisaldab rohkelt vett niisutamaks emaili...

LOE TÄPSEMALT >

Clarity ja Incognito breketid

Breketid erinevad oma välimuse, funktsionaalsuse ja hinna poolest. 3M pakub märkamatuid Clarity ja Incognito

LOE TÄPSEMALT >

Esimene
visiit

Esimese visiidi käigus uuritakse patsiendi suud ja hambaid. Võimalik, et tehakse hammastest röntgenipildid või...

LOE TÄPSEMALT >

Breketikandja meelespea

Mida võib breketite kandmise ajal süüa?

Ortodont annab breketikandjale tavaliselt nimekirja toitudest, mida võib süüa ning mida tasuks vältida. Soovitusi tasub jälgida, et breketid katki ei läheks. Kui nii siiski juhtub, tuleb minna ortodondi juurde kordusvisiidile.
Breketite kandmise ajal ei tohiks süüa kõvasid, krõmpsuvaid ja kleepuvaid toite nagu õunad, porgandid, karamell ja toffee. Tasuks loobuda ka närimiskummi närimisest.

Mida teha kui breketid teevad haiget?

Breketid võivad haiget teha, eriti alguses. Kui suu on hell seetõttu, et breketid muudavad hammaste asendit, et neid sirgemaks muuta, võib võtta harjumuspärast valuvaigistit, näiteks Ibuprofeni. Kui suu on valus aga seetõttu, et breketid või traadid torgivad, tasub kasutada toodet nimega Gishy Goo. See on pehme materjal, mida saab panna breketitele, et need ei torgiks.

Kas võin breketitega sporti teha?

Jah, breketitega võib sporti teha. Võib kasutada Gishy Good või sarnast toodet et vältida võimalikke muhke ja sisselõikeid. Vahel soovitab ortodont ka spetsiaalset kaitset. Igal juhul ei tohiks lasta breketitel sporditegemist takistada.

Kuidas hoiduda toidujääkide sattumisest breketite vahele?

Kahjuks on toidujääkidel küllaltki lihtne breketite vahele kinni jääda. Selle vältimiseks tasuks iga kord peale söömist hambaid pesta. Samuti on saadaval valik tooteid, mis aitavad breketid puhtana hoida. Kasuta eriti pehmet hambaharja, millega on lihtne breketite ja traatide vahesid puhastada. Samuti on saadaval spetsiaalsed plastmassist hambatikud (Paro). Spetsiaalseid tooteid tasub küsida ortodondilt.

 

Videod