Küsi Whiteness Perfect geeli järgnevatest hamabakliinikutest või registreeri end kohe vastuvõtule:

REGISTREERI

Whiteness Perfect Geeliga puhastust pakkuad kliinikud

Clarity ja Incognito breketid

Breketid erinevad oma välimuse, funktsionaalsuse ja hinna poolest. 3M pakub märkamatuid Clarity ja Incognito

LOE TÄPSEMALT >

Esimene
visiit

Esimese visiidi käigus uuritakse patsiendi suud ja hambaid. Võimalik, et tehakse hammastest röntgenipildid või...

LOE TÄPSEMALT >

Kaariese profülaktika koduse hambavalgenduse abil

Hambavalgendamise ajalugu ulatub juba enam kui sajandi taha ning kodus kasutatavate valgendusgeelidega on hambaid valgendatud juba 25 aastat. Praegu oleme jõudnud niikaugele, et karbamiidperoksiidi sisaldav koduselt kasutatav geel valgendab hambaid tõhusamalt kui protseduur arstikabinetis.

Valgendamine on alati keemiline protseduur, mis tähendab, et hambaid muutuvad valgemaks, kui valgendusgeel jõuab hambaemaili sisse,“ selgitab doktor Jane Edel Novamed Hambaravist. Ta lisab, et enne otsust kodusel teel hambaid valgendada tuleb kindlasti konsulteerida spetsialistiga ja lasta ravida terveks katkised hambad, vastasel juhul võib hilisem hammaste ravi osutuda kordades keerulisemaks ja kulukamaks.

Koduse valgendamise eeliseks on madalama kontsentratsioonisisaldusega geeli kasutamine, mis võtab küll rohkem aega, kuid mille tulemus on enamasti püsivam. Dr Edeli sõnul meeldib hammastele aeglane valgendamine, mis on tõhusam ega muuda hambaid nii tundlikuks kui kabinetis valgendamine.

Koduseks valgendamiseks mõeldud geelid sisaldavad karbamiidperoksiidi, mis laguneb protsessi käigus vesinikperoksiididks ja uureaks. Peaaegu neutraalses keskkonnas vabaneb füsioloogilise vedelikuga kokkupuutel hapnik, mis ongi valgendusprotsessi toimeaineks. Vabad radikaalid tungivad hambasse ja lõhuvad valgulisi tumeda pigmendi sidemeid ning tulemuseks on heledam hambapind.

“Väga oluline on, et karbamiidperoksiidi abil hammaste valgendamisel on geeli pH neutraalne ehk tegemist ei ole hambaemaili söövitava happega nagu sageli kardetakse,“ selgitab Kliinik 32 suuhügienist Eveli Hark. “Vastupidiselt – uuringute kohaselt on lahjad kodused geelid ohutuks, leebeks ja samas tõhusaks võimaluseks hammaste valgemaks saamiseks. Ja samas, võrreldes hammaste lamineerimise või kroonimisega on keemiline valgendamine lihtsam ja soodsam.“

VALGENDAMINE KOOS KAARIESEOHU VÄHENDAMISEGA

Eestiski on saanud üheks populaarsemaks koduseks kasutamiseks mõeldud valgendussüsteemiks enam kui 50 riigis esindatud ning Miss Universumite “hälli“ ehk Brasiilia number üks valgendusgeel Whiteness Perfect. See karbamiidperoksiidi geel täidab hambaspetsialistide hinnangul kõiki ohutu hammaste valgendamise nõudeid.

“Karbamiidperoksiidi geel sisaldab rohkelt vett, et niisutada valgendamise ajal hammaste emaili, samuti sisaldab geel naatriumfluoriidi hambaemaili tugevdamiseks ja kaariese ohu vähendamiseks ning lisatud on ka hammaste tundlikkust vähendavat kaaliumnitraati. Tänapäeval ongi fluoriid ainsaks vahendiks ja hambapastade tähtsaimaks toimeaineks, millega tehakse kaariese vastast profülaktikat,“ räägib Al Mare Hambakliiniku suuhügienist Merike Rahu.

Kodus asetatakse kape sisse parajas koguses geeli, pannakse see suhu ja lastakse mõnda aega mõjuda ning protseduuri korratakse iga päev kuni soovitud tulemuseni.Üldjuhul saavutatakse sobiv tulemus 3–14 päeva jooksul, aga aeg varieerub sõltuvalt nii hammaste toonist, toitumisharjumustest, suitsetamisest kui ka geneetikast.Kollakad hambad muutuvad valgeks väga kiiresti, hallikate hammaste puhul lasevad tulemused end kauem oodata. Kui tulemus kord saavutatud, kestab see kuid, mõnel ka aastaid.

KAS HAMMASTE VALGENDAMINE SOBIB KÕIGILE?

“Hammaste valgendamine sobib 18-aastastele ja vanematele, kuid hammaste valgendamiseks pole keegi liiga eakas. Üldjuhul võivad kõik oma hambaid valgendada, kuid on ka erandeid – seda saab täpsemalt öelda vaid hambaarst,“ ütleb Merike Rahu.

Tema sõnul näitavad uuringud, et vältida tasuks kiiret hammaste pleegitamist laseri või vastava valguslambiga, sest kiiresti saavutatud väga hea tulemus kaob tavaliselt juba nädalaga ning kahjuks võivad mõjuda sellised meetodid hambanärvile kahjustavalt. Samas Whiteness Perfect garanteerib särava naeratuse pikkadeks aastateks.

6 PÕHJUST KODUSEKS HAMMASTE VALGENDAMISEKS

• Valgendada saab just endale sobival ajal ja kohas.

• Pärast esimest visiiti, kus kontrollitakse hammaste tervist ja võetakse hammastest jäljend, ei pea enam hammaste valgendamiseks ekstra arsti juurde aega broneerima, päeva planeerima ning protseduuri eest korduvalt maksma.

• Tulemus on kauakestev ja hambad püsivad kauem valged, sest hammastele sobib paremini aeglane, mitme päeva jooksul toimuv valgenemine.

• Kui hambad hakkavad taas värvi muutma või tumenema, saab valgendamise protseduuriga kohe uuesti algust teha. Järgmistel kordadel on tulemus käes juba 1–2 valgenduskorraga.

• Olles esihammaste täidised vahetanud heledamate vastu, saab hambaid valgendada regulaarselt, mugavalt, kiiresti ja soodsalt koduse valgendusgeeliga kohe, kui hambatäidised tunduvad olevat hammastest heledamad.

• Soodsam kui ühekordne kabinetivalg


Broneeri aeg hambaarstile juba täna:

www.ilusnaeratus.ee

ENNE ja PÄRAST

10 päeva peale valgendamist 10%
Whiteness Perfect valgendusgeeliga.